O mnie

BJ CUSTOM handmade knives

Nazywam się Bartosz Jędrasik i prowadzę pracownię kowalską BJ Custom. Jestem rzemieślnikiem, który zajmuje się wytwarzaniem broni białej. W języku polskim nie ma precyzyjnego określenia tego zawodu. Niektórzy nazywają mnie miecznikiem czy szabelnikiem, inni nożorbem. W angielskim ta profesja określana jest bladesmith – kowalstwo, który specjalizuje się w wyrobie wszystkiego co ma ostrze.

Lorem Ipsum

Przygodę w kuźni rozpocząłem w 2014 roku. Od tego czasu spod mojej ręki wyszły dziesiątki noży użytkowych, bushcraftowych czy EDC. Specjalizuję się także w rekonstrukcji broni historycznych oraz wykonywaniu rekwizytów. Kowalstwo łączę z miłością do wiedzy historycznej, dlatego wśród moich prac przeważają szable i miecze. Zakochałem się w tej broni i wciąż udoskonalam swój warsztat w tej dziedzinie. Wykonuję również miecze, katany oraz noże. W 2019 roku otworzyłem pracownię kowalską BJ Custom, która specjalizuje się w wykonywaniu najwyższej jakości wyrobów na zamówienie.
Zachęcam do zapoznania się z galerią moich prac oraz blogiem, na którym dzielę się postępami w realizacji moich wyborów, ciekawostkami oraz tutorialami.